Gisteren een heerlijke childag gehad (op de misselijkheid van Tijl na). Lekker ontbeten en kennis gemaakt met 2 andere Nederlanders die pas net aan hun reis begonnen (jaloers!).
Na het uitwisselen van tips (hij was een aantal jaren geleden naar Mexico City geweest) met bikini en strandlaken naar Playa Maya, naar men zegt het mooiste stukje strand aan de Riviera Maya in Tulum. We moesten met de auto want het was zo’n 5 km en we waren bang dat we geen parkeerplekje meer konden vinden omdat het al 11h was, maar er was gelukkig nog ruimte zat.
Eerst een drankje gedaan in de schaduw want onze ogen moesten wennen aan het felle zonlicht en witte strand. Daarna naar een stand om informatie in te
winnen over snorkelen naar het Barrier Reef en 15 min. later zaten we in de boot. Voor mij was de eerste keer snorkelen geen succes. Bij elke golf was ik bang dat er water in mijn snorkel kwam en raakte in paniek, dus ik ben terug gegaan naar de boot. Twintig minuten later kwam Tijl terug omdat hij misselijk was. Tot zover ons snorkelavontuur. Tijl heeft nog wel wat visjes gezien en koraal, maar niet zo spectaculair als plaatjes op internet laten zien. De hele middag op het strand gelegen en daarna terug en opgefrist.
’s Avonds romantisch uit eten geweest bij het stand. Was wel duur vergeleken met de vorige keren, maar lekker. Aan de weg langs het stand ligt het vol met hotels. Een stukje verderop was een salsa feestje hadden we gehoord, dat leek ons wel leuk. Onderweg moesten we oppassen voor grote krabben want die Sebastiaans staken regelmatig over een grappig gezicht (behalve van degene die het niet hadden overleefd).
Heerlijk gedanst aan en op het strand met live salsa muziek in het licht van de maan. Beter kan bijna niet 😉
Vanochtend zijn we nog even naar het stand gereden om foto’s te maken en toen op weg naar Puerto Morelos. Onderweg met stomheid geslagen door het enorme aantal megahotels en resorts met enorme oprijlanen en blij dat we daar tussenin toch nog een rustig dorpje hebben kunnen vinden om onze laatste dagen in Quintana Roo te verslijten, voor we naar Mexico Stad gaan.
We zitten nu in een hotel voor de helft van de prijs vanwege het laagseizoen. Mooi, want dan kunnen we nu het uitgespaarde geld besteden aan een heerlijke massage! Tenminste, als het nu niet gaan regenen, want de lucht wordt aardig donker…
Ps. Dennis en Eveline, we zijn nu wel klaar met de Maya ruines, maar we hadden ook gepland om de laatste week te chillen. Het gaat dus helemaal volgens schema 😉
4 pings