Via TRND mocht ik een nieuw biertje van Grolsch testen: Stender Red Orange. Anderhalve maand geleden kreeg ik mijn startpakket, met daarin een boekje met productinformatie, marktonderzoekvragen, uitnodigingskaarten en natuurlijk de blikjes bier. 24 Stuks om zelf uitvoerig te testen, en om uit te delen aan vrienden, familie en anderen. Hierbij de uitslag!
Twintig testers
Mijn ‘onderzoekspopulatie’ bestond uit 20 gewillige testers tussen de 27 en 57 jaar. Precies evenveel mannen als vrouwen en wonend door heel Nederland. Het merendeel vriend of familielid, de rest collega of bekende. Voor de meesten was dit hun eerste ervaring met alcoholarm bier. Tweederde had nog niet eerder van Grolsch Stender gehoord.
De resultaten
De testers beoordelen Stender Red Orange slechts met een magere 5. Het verschil tussen de mannen en vrouwen is hierbij klein. De meeste reacties klonken als deze: ‘Dit drankje smaakt naar cassis met een hint van bier. De eerste slok is lekker, zoet en fruitig, maar daarna komt een bittere nasmaak’. Slechts één tester vond het naar sinaasappel smaken. De kleur van het biertje helpt wat dat betreft ook niet echt mee, ‘die is misleidend’. Bij sinaasappel verwacht je iets geels, niet iets roods. Er had ook misschien iets meer prik in gemogen.
Eén man en één vrouw vinden het aantal kilocalorieën belangrijk en vroegen hiernaar. ‘Als het minder calorieën bevatte zou ik er meer van drinken’.
De mensen die het biertje wel lekker vinden, gaven aan dat het vooral op een warme, zonnige dag het best tot zijn recht zal komen. De helft geeft aan dit drankje (misschien) te kopen, een kleine meerderheid van de testers beveelt dit fruitige, frisse biertje aan.
Bereik met één startpakket
Tijdens het onderzoek moesten de testers ook aangeven hoeveel mensen ze Stender Red Orange aanbevelen. Dit doen zij aan 27 familieleden, 40 vrienden, 17 bekenden en 32 collega’s. Dat maakt dat Grolsch via ‘mijn’ testers 116 mensen heeft bereikt. Tel daar nog eens mijn testers en de mensen met wie ik erover heb gepraat bij op, en je komt op zo’n 170 mensen.
Volgens Grolsch
Volgens Grolsch is Stender Red Orange een puur natuurlijke dorstlesser, volfruitig van smaak, met een vleugje alcohol. Het is natuurlijk gebrouwen met sprankelend bronwater en het pure sap van rode sinaasappel. Het bevat 29 kilocalorieën per 100 mL. Een verpakking met zes flesjes (6×0,25 liter) kost €3,99 en is verkrijgbaar in alle horecagelegenheden, supermarkten en de betere slijterijen.
Conclusie
Twintig testers beoordeelden Stender Red Orange met een magere 5. Het biertje smaakte naar cassis en had een bittere nasmaak. De kleur is misleidend en er hadden iets meer bubbels in gemogen. Op een zonnige, warme dag zal dit bier het beste tot zijn recht komen. Een kleine meerderheid beveelt dit biertje aan bij familie, vrienden en bekenden. In totaal bereikte Grolsch via mij 170 mensen.